Urządzenie do nieinwazyjnej wentylacji wcześniaków i noworodków WILAflow ELITE

Nowa generacja urządzeń do nieinwazyjnej wentylacji noworodków za pomocą nCPAP

Pierwszy stałociśnieniowy nCPAP

WILAflow Elite jest całkowicie sterowany za pomocą mikroprocesora, służy do nieinwazyjnej wentylacji wcześniaków i noworodków, posiada bardzo zaawansowane i zróżnicowane tryby nieinwazyjnej wentylacji donosowej, posiada tryb wentylacji z funkcją wykrywania bezdechu oraz z automatyczną kompensatą nieszczelności podczas przecieku.

Broszura do pobrania, plik PDF

Bezpośrednie ustawienie ciśnienia

WILAflow Elite po bezpośrednim ustawieniu zadanej wartości ciśnienia zapewnia całkowicie automatyczne utrzymanie jego wartości zadanej.

Bezpośrednie ustawienie stężenia tlenu

WILAflow Elite wykorzystuje elektroniczny mieszalnik powietrza / tlenu umożliwiając użytkownikowi precyzyjne ustawienie wartości potrzebnego stężenia tlenu w mieszance tlenowej, za pomocą jednego prostego pokrętła. Zapewnia automatyczne zachowanie właściwej proporcji pomiędzy tlenem i powietrzem. Bardzo dokładny czujnik przepływu z funkcją kontroli w czasie rzeczywistym zapewnia precyzję koncentracji tlenu z dokładnością +/- 3%.

Dokładne stężenie tlenu

WILAflow Elite gwarantuje dostarczenie prawidłowego stężenia O2 w terapii nCPAP, która pomaga utrzymać „otwarte” pęcherzyki płucne i w ten sposób poprawia nasycenie tlenem, podczas gdy noworodek oddycha spontanicznie. Zmiennoprzepływowy generator WILAflow CPAP pomaga zmniejszyć wysiłek oddechowy podczas wdechu i wydechu pacjenta.

System iFlow zapewnia dokładność I bezpieczeństwo podczas dostarczania mieszanki tlenowej

Inteligentny system sterowania w pętli zamkniętej (iFlow) został zaprojektowany w celu ochrony najbardziej wrażliwych pacjentów. iFlow inteligentnie reguluje wartości przepływu gazów oraz ciśnienie powietrza w zamkniętej pętli.
Proksymalna kontrola ciśnienia (bezpośrednio przy nosie) i kompensata przecieku w czasie rzeczywistym umożliwiają stabilne ciśnienie w drogach oddechowych. W przypadku przecieku, iFlow skompensuje przeciek w czasie rzeczywistym, aby zagwarantować stabilność ciśnienia CPAP. Kompensata możliwa jest nawet przy przecieku do 25%, co jest nieporównywalnie lepszym parametrem w stosunku do tradycyjnych urządzeń CPAP.

Bezpieczne odzwyczajanie od wentylacji

WILAflow Elite pracuje w trybach SNIPPV / NIPPV

 

WILAflow Elite – został specjalnie zaprojektowany do nieinwazyjnej wentylacji dzieci urodzonych przedwcześnie i noworodków z problemami oddechowymi.

Bezpieczeństwo i niezawodność

WILAflow Elite umożliwia proksymalną kontrolę ciśnienia bez wpływu na pomiar mechanicznej strefy martwej w pętli zamkniętej. Urządzenie dokładnie mierzy ciśnienie w drogach oddechowych pacjenta. Jest to najbardziej znaną metoda stosowana w medycynie.

Opcjonalny brzuszny czujnik oddechu

Brzuszny czujnik oddechu umożliwia monitorowanie bezdechu / niskiego tempa oddechu w obu trybach nCPAP oraz BiPhasic. Akcesorium zawiera przetwornik wielokrotnego użytku oraz jednopacjentowy czujnik brzuszny. W trybie BiPhasic, czujnik brzuszny oddechu i przetwornik pozwalają na wyzwalane asysty ciśnienia i monitorowania częstości oddechowej.

„Odpowiednie nawilżanie jest niezbędne do utrzymania, czystości dróg oddechowych, optymalizacji wentylacji i poprawy komfortu pacjenta.” 

Podgrzewane i nawilżane powietrze jest zalecane podczas terapii nCPAP

Podstawową funkcją nosa i dróg oddechowych jest ogrzanie i nawilżenie, by prawidłowo filtrować wdychane gazy zanim dotrą one do płuc. Przy normalnym oddychaniu błona śluzowa nosa i górnych dróg oddechowych zapewnia do 75% ciepła i wilgotności, dostarczanych do mniejszych dróg oddechowych i pęcherzyków płucnych. Zanim dostarczane powietrze dotrze do pęcherzyków płucnych musi być ogrzane do 37°C przy 100% wilgotności względnej (RH).

Podczas terapii nCPAP, górne drogi oddechowe nie są pomijane, ale wysokie przepływy gazu mogą spowodować osuszenie dróg oddechowych, jest to szczególnie ważne szczególnie u noworodka przy niedorozwoju płuc.

Parametr Zakres na staw Krok nastawy Tryb wentylacji
CPAP 1–13 cmH2O 1–3 cmH2O; 0,2 cmH2O
3–13 cmH2O; 0,5 cmH2O
nCPAP
PEEP 1–13 cmH2O 1–3 cmH2O; 0,2 cmH2O
3–13 cmH2O; 0,5 cmH2O
NIPPV
SNIPPV
Pinsp 3–20 cmH2O 3–8 cmH2O; 0,5 cmH2O
8–15 cmH2O; 1 cmH2O
NIPPV
SNIPPV
Papnea 3–20 cmH2O 3–8 cmH2O; 0,5 cmH2O
8–15 cmH2O; 1 cmH2O
nCPAP SNIPPV
Push manualny 3–20 cmH2O 3–8 cmH2O; 0,5 cmH2O
8–20 cmH2O; 1 cmH2O
NIPPV
SNIPPV
nCPAP
Czas trwania wdechu manualnego 1–20 s 1 s nCPAP
NIPPV
SNIPPV
HFNC
Przepływ 0,5–20 L/min. 0,5–2 L/min; 0,1 L/min
2-10 L/min; 0,5 L/min
10–20 L/min; 1 L/min
HFNC
O2 % 21–100 % 1 % NCPAP
NIPPV
Preoksygenacja O2 23–100 % 1 % NCPAP
NIPPV
SNIPPV
HFNC
Czas ustawienia preoksygenacji 30 – 120 s 30 s nCPAP
NIPPV
SNIPPV
HFNC
Ti 0,1–20 s. 0,01 s nCPAP
NIPPV
SNIPPV
HFNC